Współprace z instytucjami proekologicznymi

Od dziś żaden ptak w okolicy naszego przedszkola nie będzie głodny!

Wizyta gości z Nadleśnictwa Międzyrzecz dnia 11.01.2024 r. zdecydowanie temu zaradziła. Dzieci miały dziś okazję skorzystać z wiedzy Pana Marcina oraz Pani Jagody, którzy opowiedzieli nam co nieco na temat ptaków, ich zachowania w okresie zimowym, tego jak my ludzie możemy im pomóc. Dzieci wlasnoręcznie wykonywały kule zbożowe, służące do dokramiania ptaków. To nie tylko pożyteczne zajęcie, ale także ekologiczne i wspaniale stymulujące zmysły i motorykę małą. Nadleśnictwa przekazało także przepiękny karmnik dla ptaków, który będzie ozdobą naszego ogrodu przedszkolnego.

Bardzo dziękujemy za taki wspaniały dzień!

Obraz zawierający tekst, Czcionka, zieleń, Grafika

Opis wygenerowany automatycznie

28 kwietnia 2023 roku świętowaliśmy w naszym przedszkolu Dzień Drzewa. Odwiedzili nas wspaniali goście – pan Leśnik oraz pan Leśniczy. Opowiedzieli nam o swojej pracy, nauczyli nas odróżniać drzewa iglaste od liściastych i omówili zasady zachowania w lesie. Oprócz tego dzieci miały okazję samodzielnie zbadać drzewa znajdujące się w okolicy przedszkola, przyjrzeć się im pod lupą oraz dowiedzieć się dlaczego są dla nas tak ważne.

Świętowanie doskonale podsumowało uroczyste zasadzenie jarzębu przez naszych gości wraz z Panią Dyrektor. Ten wspaniały prezent od Nadleśnictwa Międzyrzecz będzie teraz zdobił nasz przedszkolny plac zabaw, oczyszczał powietrze, produkował tlen, a latem zapewniał przyjemny cień.

Na koniec dzieci wspólnie odśpiewały piosenkę „Drzewa to zdrowie”

Obraz zawierający na wolnym powietrzu, trawa, niebo, roślina

Opis wygenerowany automatycznie

Obraz zawierający ściana, ubrania, osoba, w pomieszczeniu