Zbieramy plastikowe nakrętki

Wzorem lat poprzednich, w roku szkolnym 2023 / 2024 kontynuujemy w naszym przedszkolu  akcję, która polega na zbiórce plastikowych nakrętek (po sokach, napojach, nabiale, środkach chemicznych itp.). Zbiórka trwa przez cały rok szkolny. Do akcji może włączyć się kazde dziecko z naszego przedszkola.

Z zebranych nakrętek początkowo powstaje z nich plastikowy granulat, z którego można wyprodukować nowe nakrętki, plastikowe obudowy urządzeń elektronicznych, a także opakowania i rury PCV. Takie akcje niosą za sobą wiele pozytywnych skutków, m.in. naukę segregacji, zmniejszenie ilości śmieci na wysypiskach i zanieczyszczenia środowiska (plastik rozkłada się w glebie kilkaset lat). Zmniejsza się też zużycie surowców potrzebnych do wyprodukowania od plastiku na rzecz wykorzystania surowców wtórnych – z odpadów.

Zachęcamy naszych przedszkolaków  do rozpropagowania akcji w swoim środowisku, do włączania w tę szczytną akcję swojej rodziny i znajomych.