Procedury

Procedura postępowania w przypadku zasłabnięcia

Procedura postępowania w przypadku zasłabnięcia wychowanka
Przedszkola nr 1 z Grupami Żłobkowymi ,,Pod Jarzębinką” w Międzyrzeczu

1. W sytuacji zasłabnięcia dziecka nauczyciel udziela pierwszej pomocy (zgodnie z obowiązującą w Przedszkolu procedurą postępowania w przypadku konieczności udzielenia pierwszej pomocy).

2. Po udzieleniu dziecku pierwszej pomocy powiadamia rodziców/opiekunów prawnych o zaobserwowanych zmianach u dziecka.

3. Nauczyciel prosi o nadzór nad grupą przedszkolaków nauczyciela prowadzącego zajęcia w najbliższej sali.

4. Nauczyciel zapewnia choremu dziecku do momentu przybycia rodzica/opiekuna spokój i zainteresowanie, z możliwością odseparowania go od innych dzieci.

5. Nauczyciel informuje o konieczności jak najszybszego odbioru dziecka z przedszkola i udania się z nim do lekarza.

6. Nauczyciel nie może ulegać argumentom rodziców/opiekunów dotyczących braku możliwości opuszczenia pracy i odebrania dziecka z przedszkola.