Ramowy rozkład dnia - grupy młodsze

Ramowy rozkład dnia w Przedszkolu  nr 1  z Grupami Żłobkowymi „Pod Jarzębinką”  grupa dzieci młodszych (w wieku 3 i 4 lat)

RAMOWY ROZKŁAD DNIA DLA DZIECI 3-letnich

6.30 - 8.00

Schodzenie się dzieci do przedszkola.

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb

dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe. zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej*.

Zabawy integrujące grupę.

Zabawa z zestawu zabaw ruchowych.

* Zajęcia dla dzieci objętych pomocą psychologiczno-pedagogiczną, m.in. z opinią, orzeczeniem poradni psychologiczno-pedagogicznej.

8.00 - 8.45

Przygotowanie do śniadania, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe.

Śniadanie.

8.45-9.00

Czynności porządkowe po śniadaniu.

9.00-9.20

Zajęcie 1

Zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka.

Z uwzględnieniem czasu trwania zajęć (z możliwością wydłużenia): 10–15 minut.

Czas realizacji zajęć dostosowany jest do indywidualnych potrzeb rozwojowych oraz możliwości psychofizycznych dziecka.

9.20 - 9.50

Zabawy ruchowe (w tym relaksacyjne).

Zabawy dowolne.

9.50 - 10.10

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych formy pracy (wg indywidualnych

potrzeb dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe.

10.10 - 11.30

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb dziecka), m.in. zabawy na świeżym powietrzu: zabawy ruchowe, spacery, zabawy swobodne

w ogrodzie przedszkolnym, gry terenowe.

11.30 - 12.00

Przygotowanie do obiadu, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe.

Obiad.

12.00 - 12.15

Czynności porządkowe po obiedzie.

12.15 - 14.00

Odpoczynek dzieci – leżakowanie.

Słuchanie muzyki relaksacyjnej lub bajek nagranych lub czytanych przez nauczyciela.

14.00 - 14.30

Przygotowanie do podwieczorku, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe.

Podwieczorek.

14.30 - 16.00

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb

dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe; prace porządkowe

w kącikach tematycznych; zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej (stymulujące, rozwijające funkcje percepcyjno-motoryczne i społeczno-emocjonalne)*.

Słuchanie opowiadań/bajek nauczyciela.

Zajęcia rytmiczne, językowe, taneczne itp.

RAMOWY ROZKŁAD DNIA DLA DZIECI 4-letnich

6.30 - 8.00

Schodzenie się dzieci do przedszkola.

Podejmowanie przez dzieci różnorodnych form pracy (wg indywidualnych potrzeb

dziecka), m.in.: zabawy konstrukcyjne, tematyczne, badawcze, ruchowe, zajęcia w ramach pomocy psychologiczno-pedagogicznej*.

Zabawy integrujące grupę.

Zabawa z zestawu zabaw ruchowych.

8.00 - 8.45

Przygotowanie do śniadania, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, porządkowe,

pełnienie dyżurów.

Śniadanie.

8.45-9.00

Czynności porządkowe po śniadaniu.

9.00-9.20

Zajęcie 1

Zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka.

Z uwzględnieniem czasu trwania zajęć (z możliwością wydłużenia): 15-20 minut.

9.20 - 9.50

Zabawy ruchowe (w tym relaksacyjne).

Zabawy dowolne.

9.50 - 10.10

Zajęcie 2

Zajęcia edukacyjne z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb dziecka.

Z uwzględnieniem czasu trwania zajęć (z możliwością wydłużenia): 15–20 minut.

10.10 - 11.45

w ogrodzie przedszkolnym, gry terenowe.

11.45 - 12.45

Obiad.

12.45 - 13.00

Czynności porządkowe po obiedzie.

13.00 - 14.00

Zabawy dowolne na świeżym powietrzu (plac zabaw/ogród przedszkolny).

14.00 - 14.30

Przygotowanie do podwieczorku, m.in.: czynności higieniczne, samoobsługowe, pełnienie

dyżurów.

Podwieczorek.

14.30 - 16.00

Słuchanie opowiadań/bajek nauczyciela.

Zajęcia rytmiczne, językowe, taneczne itp.