Procedury

W PRZEDSZKOLU NR 1 Z GRUPAMI ŻŁOBKOWYMI

„POD JARZĘBINKĄ” W MIĘDZYRZECZU

Podstawa prawna:

• Rozporządzenie  Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001r.      w sprawie ramowych statutów publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. Nr 61, poz. 624, a 2002r. Nr10, poz. 96, z 2003r. Nr 146, poz 1416, z 2004r. Nr. 66, poz.606 z 2005r. Nr 10, poz.75 oraz z 2007r. Nr35, poz 222 ),
  • Statut przedszkola nr 1 z Grupami Żłobkowymi „Pod Jarzębinką”            w Międzyrzeczu.

Cele procedury

1. Stwarzanie optymalnych warunków organizacyjnych,
  2. Minimalizowanie kosztów utrzymania placówki,
  3. Przyjmowanie możliwie największej liczby dzieci /do 25 dzieci/

Zakres procedury

Dokument reguluje zasady łączenia grup wiekowych dzieci.

Definicja przedmiotu procedury

Łącenie grup wiekowych dzieci to działąnia prowadzone przez dyrektora lub na jego polecenie przez nauczycielkę, polegające na przyjmowaniu dzieci              w różnym wieku do jednej grupy (oddziału) na stałe lub okresowo.

Do przestrzegania procedury zobowiązana jest Rada Pedagogiczna.

Obowiązki, odpowiedzialność, upoważnienia osób realizujących zadanie, które jest przedmiotem procedury

Dyrektor:

1. Tworzy listy dzieci przyjętych do grup wg zbliżonego wieku
  2. Decyduje o łączeniu oddziałów podczas roku szkolnego.

Opis pracy

1. Po przeprowadzeniu podstawowej rekrutacji dyrektor, wywiesza listy dzieci przyjętych do przedszkola na następny rok szkolny, z podziałem na grupy wg zbliżonego wieku dzieci.
  2. Nauczycielki pracujące od godz. 6.30 przyjmują dzieci ze wszystkich grup do momentu otwarcia pozostałych oddziałów tj. W godzinach od 7.00 do 8.00.
  3. Nauczycielki pracujące do godz. 16.00 przyjmują dzieci ze wszystkich grup od momentu zamknięcia pozostałych oddziałów.
  4. W okresach niskiej frekwencji dzieci (ferie zimowe, ferie wiosenne, wakacje lenie, okresy przedświąteczne, wysoka zachorowalność dzieci, tzw. długie weekendy) dyrektor może zlecić łączenie oddziałów.
  5. Grupa łączona nie może liczyć więcej niż 25 dzieci.

Wykaz i opis materiałów ora dokumentów

1. Listy dzieci przyjętych do przedszkola na nowy rok szkolny z podziałem na grupy wg zbliżonego wieku dzieci,
  2. Dzienniki zajęć przedszkola zawierające listy dzieci z datami ich urodzin,
  3. Dzienniki zajęć przedszkola zawierające zapisy o okresowym łączeniu oddziałów.

Tryb dokonywania zmian w procedurze

1. Ewentualnych zmian w procedurze dokonuje dyrektor.
  2. Procedura obowiązuje z dniem podpisania.